środa, 22 stycznia 2014

Powitanie

Cześć.

Jakieś 7 lat temu w moim świecie pojawiła się nowa istota ludzka - moje dziecko.
Ta nowa istota ludzka obdarzona jest całkiem konkretnym charakterkiem.
Charakterek połączony z dziecięcą nieznajomością świata jest dla rodzica wyzwaniem.

Rodzic ma być odpowiedzialny, dojrzały, stabilny.
Przynajmniej tego się od rodzica oczekuje.
Jak rzeczywiście jest sami wiemy - jest różnie.

Dziecko jest z definicji bezbronne i wymaga opieki.
Jego rozwój wymaga badania granic, buntowania się, próbowania świata i choćbyś Rodzicu chciał ochronić Dziecko przed złem świata, musisz pozwolić mu pewnego dnia być stanowiącym o sobie, niezależnym człowiekiem. Do tego czasu macie kilkanaście wspólnych lat, z czego te pierwsze są bardzo ważne.Czasem bywają sytuacje przerastające fizyczną wytrzymałość i  najśmielsze wyobrażenia i z nimi też - jako rodzice - musimy umieć sobie poradzić.
Byłoby pięknie, gdyby rodzicielstwa można było nauczyć się w szkole.
Niestety nikt nie uczy bycia rodzicem.

Przez szereg wspólnych lat wypracowałam z dzieckiem wiele ścieżek porozumienia, które teraz mogą posłużyć innym rodzicom. Z myślą o tym powstaje ten blog. Mam nadzieję, że podsunięte tu rozwiązania rozmaitych sytuacji otworzą Wam drogę do własnych pokładów kreatywności w kontaktach z dzieckiem ku waszemu wspólnemu dobru.

Na razie są to początki, ale rozkręci się mam nadzieję.
Serdecznie zapraszam do lektury.
Patrycja

2 komentarze:

  1. Gratuluję wytrwałości, gratuluję dzidziusia. Mam na imię Rysiek i razem z żonką wpadliśmy na ten sam pomysł - dopiero zaczynamy tworzyć nasz blog, serdecznie zapraszamy http://pamietnikdziecka.blogspot.com/ , ale my dopiero zaczynamy a nasze dziecko ma zaledwie niecałe 3-y latka. W internecie dużo jest stron które prowadzą rodzice ale wiele z nich umarło, ciekawe dlaczego. Miło spotkać taką stronkę która tętni życiem. Dlatego gratuluję prowadzenia tej strony. Podoba mi się, jest bardzo ciepła, ciekawa, śmieszna w pozytywnym znaczeniu, przyciąga uwagę i chętnie chce się wrócić do niej. Mimo że jestem trochę powiedzmy konkurencją życzę więcej ciekawych artykułów, zapału do pisania, powodzenia. Nasza strona tak fajnie nie wygląda, trzeba nad nią popracować i nie wiem jak zrobić różne rzeczy na stronce ale rozkręcamy się i uczymy. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cześć :) Jestem Patrycja :) Odwiedzę Was :) Fajnie że się uczycie i rozkręcacie, mi się bardzo podobało odkrywanie nowych możliwości blogowania :) Do sklikania! :)

      Usuń